2 kwiecień Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

foto„Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci” to dzień, który ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. To wspaniała okazja, aby pokazać najmłodszemu pokoleniu, czym jest magia ukryta w stronicach książek. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Postominie włączyła się do obchodów tego święta i zorganizowała zajęcia literacko- plastyczne dla dzieci z klasy „0” z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie, które przybyły wraz z Panią Barbarą Kwiatek. Młodzi czytelnicy poznali legendę o Smoku Wawelskim i stworzyli ogromny kartonowy zamek królewski. Na spotkaniu dyskutowaliśmy również, dlaczego warto czytać książki. Spotkanie odbyło się w miłej sympatycznej atmosferze, a dzieci opuściły bibliotekę w pełni usatysfakcjonowane.

PAMIĘTAJ!!!

Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku uczy je myślenia, rozwija język, pamięć, wyobraźnię, buduje i umacnia więź pomiędzy nim a jego rodzicem. Zapewnia też dziecku emocjonalny rozwój, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka. Natomiast czytanie na głos niemowlęciu stymuluje rozwój jego mózgu i buduje trwałe skojarzenie czytania z przyjemnością, poczuciem bezpieczeństwa i więzi.