Odjazdowy Bibliotekarz już za nami…

Foto grupoweDnia 17 maja odbyła się III edycja rajdu „Odjazdowy Bibliotekarz”. Mimo trudnych warunków pogodowych do mety dotarło 55-ciu pasjonatów książek i rowerów. Wyruszyliśmy o godzinie 11:30 z Postomina poprzez Pieńkówko -> Tyń -> Staniewice -> Wilkowice -> Mazów -> Chudaczewko zwiedzając urokliwe zakątki naszej gminy.

Trasę zakończyliśmy w Pieńkówku, gdzie czekał na nas wyśmienity bigos  oraz  pyszne domowe ciasta w wykonaniu Gospodyń z Pieńkówka. Po wysiłku fizycznym przystąpiliśmy do wysiłku intelektualnego. Moc dobrego humoru i pozytywnej energii unosił się wśród uczestników rajdu. Biblioteka przygotowała zabawy literackie, kalambury oraz konkurs plastyczny dla dzieci. Imprezie towarzyszyła akcja bookcrossing, czyli idea nieodpłatnego przekazywania  książek.

Mimo silnego wiatru panowała fantastyczna  atmosfera, uśmiechy cyklistów i aktywny wypoczynek w niedzielne popołudnie zachęca do kolejnych spotkań miłośników książek i rowerów, na które zapraszamy już za rok!!!