Tydzień Bibliotek 8-15 maja

1Co roku Biblioteka Publiczna w Postominie organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa. Celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa . Z tej okazji w bibliotece zorganizowano spotkanie z DKK dla Dzieci.

Spotkanie poświęcone było książkom M. Widmarka, oraz Heleny Willis z cyklu Biuro detektywistyczne Lassiego i Mai . Każdy z uczestników prezentował jedną z wielu ciekawych książek detektywistycznych. W lekturach , autorzy przedstawili zwykłą codzienność okraszoną tajemnicami, które należy rozwiązać. Opowiadania detektywistyczne stały się inspiracją do stworzenia biura detektywistycznego w naszej bibliotece i wspaniałej zabawy. Przygotowano tekst , który zawierał informację o pewnej rodzinie, która odwiedziła naszą bibliotekę i wypożyczyła książki. Zgodnie ze wskazówkami należało odnaleźć wypożyczane książki, a ukryte wyrazy w książkach, tworzyły zdanie, które informowało o miejscu ukrytego skarbu. Uczestnicy wykazali się dużą spostrzegawczością , wiedzą i sprytem. Biuro detektywistyczne uczestników DKK dla Dzieci bezbłędnie rozwiązało zagadkę i ostatecznie skarb został odnaleziony.

logo-bn