Krzysztof Nowakowski- pasjonat dalekich wypraw w rejony polarne w Bibliotece Publicznej w Postominie

116 lutego gościliśmy Krzysztofa Nowakowskiego- maszera , marzyciela, sportowca, autora książek :"23 kilometr" oraz „Lapońska przygoda Mai". Nasz Gość opowiadał o swojej pasji, która stała się sposobem na życie. Od ok. 20 lat wspólnie z żoną podróżuje przez życie psim zaprzęgiem organizując wyprawy w rejony polarne. W 2010 roku objechali jedno z największych europejskich jezior – Inari (1 040 km2) położone w północnej Finlandii, pokonując 300 km w dwa dni. O pasji, pokonywaniu własnych słabości, miłości do zwierząt opowiada książka „23 kilometr", którą można wypożyczyć w naszej bibliotece. Uczestnikami spotkania była młodzież z VII oraz VIII klas ze szkół podstawowych w Gminie Postomino.