Mała Książka-Wielki Człowiek

1Biblioteka Publiczna w Postominie zaprasza do udziału w akcji "Mała Książka - Wielki Człowiek".

Projekt adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym 3-6 lat realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii "Mała Książka - Wielki Człowiek" we współpracy z bibliotekami publicznymi i ma na celu zachęcenie rodziców do wspólnego czytania z dziećmi.

Aby przystąpić do projektu, należy odwiedzić z dzieckiem Naszą bibliotekę i zapisać je do niej. Następnie wypożyczyć książkę z księgozbioru dziecięcego i odebrać wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą, w której znajdzie się książka odpowiednia do wieku dziecka, broszura informacyjna dla rodziców oraz Karta Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie przynajmniej jednej książki, przedszkolak otrzyma naklejkę do Karty Małego Czytelnika, a kiedy uzbiera ich dziesięć, zostanie nagrodzony imiennym dyplomem.

Dzięki akcji dziecko zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.